چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
اخبار > برگزاری نشست علمی و اجرای زنده نمونه‌ای از گروه بالینت بریتانیا
 


.

برگزاری نشست علمی و اجرای زنده نمونه‌ای از گروه بالینت بریتانیا

.

دکتر "ریموند براون " روانپزشک، رواندرمانگر و عضو جامعه بالینت بریتانیا روز سه شنبه ( ۹ آبان ماه جاری) با همراهی دکتر "منصوره کیانی دهکردی" روانپزشک، فلوشیپ رواندرمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، سخنرانی علمی در حوزه اعصاب و روان را در مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی ارائه داد.

 به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، روانپزشکان، دستیاران روانپزشکی، پزشکان، روانشناسان و مددکاران اجتماعی شرکت کنندگان این نشست علمی تخصصی بودند.

دو رواندرمانگر با نام های مایکل و انید بالینت در دهه ۱۹۵۰ برای اولین بار در این زمینه به منظور کمک به پزشکان عمومی در درک بهتر محتوای احساسی روابط پزشک و بیمار، و بهبود پتانسیل های درمانی شروع به کار کردند.

 در حال حاضر، اعضای گروه های بالینت را درمانگران و متخصصان (روانپزشک، پزشک، روانشناس، پرستار، مددکار و ...) تشکیل داده که هر یک در جلسات یک ساعته هر دو هفته یک بار در مورد تجربه تاثیرگذار عاطفی حرفه خود صحبت کرده و سایر اعضا با بیان احساسات و عقاید خود به تجزیه‌ی بارعاطفی کمک می‌کن

گروه بالینت ، محل امنی برای درمانگر است که در آن توسط همکاران خود شنیده شده ، درک شده و حمایت می‌شود. حفظ رازداری قانون اصلی گروه بالینت است در این گروه بیان سستی‌ها و احساسات و عواطف نشانه‌ی ضعف نیست ، بلکه محلی برای تحلیل و رشد شخصیت فرد می باشد.


 

1396/08/11 - ١١:٢٩ / شماره خبر : ١٠٨٢٦ / تعداد نمایش : 304

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم بهزیستی...تماس با دانشگاهگروه های آموزشیمراكز درمانيمراكز پژوهشيکتابخانه و مرکز اطلاع رسانی

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved. دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی