چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
اخبار > نشست سرگروه های حلقه صالحین بسیج جامعه پزشکی دانشگاه در مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی رازی
 


نشست سرگروه های حلقه صالحین بسیج جامعه پزشکی دانشگاه در مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی رازی

بمناسبت هفته بسیج

نشست سرگروه های صالحین بسیج جامعه پزشکی ، به مناسبت هفته بسیج و با حضور مسئولان تربیت و آموزش سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ ، بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و مرکز روانپزشکی رازی و سرگروه های صالحین در سالن شهید صابری بیمارستان برگزار شد.

    این نشست با موضوع " دشمن شناسی و استکبارستیزی" ، با شرکت مدیر بیمارستان رازی ، بسیجیان این مرکز و دانشگاه برگزار شد.

    حجت الاسلام والمسلمین مسعودی به عنوان استاد مدعو در این نشست و در راستای موضوع " دشمن شناسی و استکبار ستیزی " با اشاره به انواع جنگ براساس عوامل و شرایط مختلف ، اظهارداشت: هدف تهاجم فرهنگی دشمن این است که ذهن مردم را عوض کند، از راه اسلام منصرف کرده و از مبارزه ، ناامید گرداند.

    وی افزود: امروز آنها منتظرند که فساد در داخل کشور ما ، نفوذ کند، تردید در اذهان جوانان این کشور نفوذ پیدا کند، سرگرمی های بازدارنده و فاسد ، بر آرمانهای بزرگ غلبه پیدا کرده ، دنیاطلبی و اشتغال به مال و زینت دنیا رایج شود و لذت پول و زندگی تجملاتی ، خود را زیر دندان عناصر انقلابی نشان بدهد.

   وی گفت: عده ای خیال کرده اند که وقتی ما به تهاجم فرهنگی غرب حمله می کنیم ، فقط مساله مان این است که یک نفر در خیابان ، حجابش را درست رعایت نکرده است ، درصورتی که مردم بجز افراد قلیلی ، حجابشان را رعایت می کنند. بلکه اصل قضیه این است که اگر دشمن بتواند ملت را به ملتی که اعتقادی به مبارزه ندارد، امیدی به پیروزی ندارد و زهدی نسبت به جلوه های شهوانی و مادی ندارد ، تبدیل کند، پیروز شده است و در این شرایط ، مبارزه فرهنگی ، واجب می شود.

   مدرس این نشست افزود: همین نیروهای مومن ، بسیجی و حزب اللهی ، یعنی همین عامه مردم ، یعنی همین اکثریت عظیم کشور که جنگ را اداره کرد و از اول انقلاب تا حالا با همه حوادث مقابله کرده ، در مورد " امر به معروف و نهی از منکر (زبانی)" نیز مهمترین نقش را می تواند داشته باشد.

   وی در مورد هدف  شجره طیبه صالحین ، گفت: تربیت انسان مومن، بصیر، مجاهد، فعال، انقلابی و دارای موضع از اهداف اصلی و اساسی شجره طیبه صالحین است. صالحین در واقع، بمنزله هموار کردن مسیر ظهور امام عصر (عج)، کادرسازی دوباره برای انقلاب و نیز جریان سازی فرهنگی در کشور، با هدف غالب شدن رویکرد فرهنگی در تشکل های فرهنگی، دینی است.

    بگفته حجت الاسلام والمسلمین مسعودی ، شجره طیبه صالحین، به معنای اخص، در صدد راه اندازی حلقه های تربیتی، با هدف ایجاد یا تغییر رفتار در مخاطبان، مبتنی بر مکتب تربیتی اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) است.

    لازم به ذکر است که گروه های صالحین بسیج ، به جمع محدودي از افراد هم‌سطح كه به صورت هدفمند به شركت در جلسات تربيتي و ارتباط اثربخش در خارج از جلسات، اقدام می کنند و با هدايت گري، كنترل و جهت‌بخشي مسئول حلقه، با مشاركت تمامي اعضاي حلقه و هم افزايي مؤثر، سير مشخصي در عرصه‌هاي تربيتي، معرفتي و بصيرتي را مي‌گذرانند و مراتب رشد و تكامل خويش را با مطالعه مباحث، هم انديشي، مشاوره و انجام عمل صالح در ابعاد مختلف طي مي‌کنند، گفته می شود.


تهیه خبر: خانم نعیمی پور

 

1396/09/04 - ٠٨:٤٩ / شماره خبر : ١٠٩٧٥ / تعداد نمایش : 303

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم بهزیستی...تماس با دانشگاهگروه های آموزشیمراكز درمانيمراكز پژوهشيکتابخانه و مرکز اطلاع رسانی

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved. دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی