جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨
اخبار > دیدار رئیس اداره مددکاری و مشاور معاون وزیر بهداشت درمان، آموزش پزشکی
 


دیدار رئیس اداره مددکاری و مشاور معاون وزیر بهداشت درمان، آموزش پزشکی

با مددکاران مرکز روانپزشکی رازی

مشاور معاون وزیر و رئیس اداره مددکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به همراه معاون اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی روز یکشنبه 11 شهریور ماه با مددکاران بیمارستان روانپزشکی رازی و سایر مراکز تابعه دیدار کردند.

نشست دکتر جوادی رئیس اداره مددکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به همراه دکتر توکلی رئیس دبیرخانه مشارکتهای اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در محل سالن اجتماعات شهید صابری مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی رازی با حضور مدیر بیمارستان و مددکاران این  بیمارستان و سایر مراکز تابعه دانشگاه با محوریت مسائل و مشکلات حوزه مددکاری از پذیرش بیمار تا ترخیص بیماران و همچنین بیماران قضایی، حق و حقوق مددکاران در دریافتی های کارانه و سختی کار مطرح گردید.

عزیزی مدیر بیمارستان در ابتدا به معرفی مرکز آموزشی درمانی روانپزشکی رازی پرداخت و گفت ما در این مرکز حدود 1100 بیمار داریم که از ابتدای روند پذیرش تا ترخیص مددکار یکی از اعضای مهم و حیاتی تیم درمان می باشد که بررسی شرایط خانوادگی بیمار ، بیمه و سایر موضوعات را بر عهده دارد.

دکتر جوادی رئیس اداره مددکاری وزارت بهداشت گفت : در رابطه با سختی کار مددکاران پیگیر هستیم تا حدودی این مسائل در پرداخت ها لحاظ شود. مشکلات قضایی در زندان ها آشفتگی زیادی دارد و در سیستم قضایی با زبان قانون و ماده صحبت می شود و هر کدام از افراد قضایی مرتکب جرم و جنایتی شده اند و چگونگی برخورد مددکاران با آنها متفاوت است.

در ادامه دکتر توکلی در مورد هزینه های بالای بیماران در این مرکز و مشکلات کمبود تیروی انسانی مددکاری این مرکز گفت : مشکلات نیروی انسانی مددکاری این مرکز را با تامین نیروهای طرحی برطرف خواهیم کرد و بیشتر تاکید ما در دانشگاه جهت جذب نیروهای طرحی اولویت را به بیمارستان روانپزشکی رازی داده ایم.

در پایان صلاح سرپرست مددکاری بیمارستان روانپزشکی رازی با ارائه گزارش عملکرد 5 ماهه اول سال جاری و طرح مسائلی از قبیل بیمه مددجویان، تامین نیروی طرحی و سرباز ، سختی کار مددکاران، مواجهه مستقیم مددکاران با بیماران و چگونگی دریافت کارانه برای مددکاران پرداختند.

 

1397/06/12 - ١٠:٣٥ / شماره خبر : ١٢٥٤٣ / تعداد نمایش : 242

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم بهزیستی...تماس با دانشگاهگروه های آموزشیمراكز درمانيمراكز پژوهشيکتابخانه و مرکز اطلاع رسانی

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved. دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی