دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
اخبار > بازدید معاون درمان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی از مرکز روانپزشکی رازی
 


بازدید معاون درمان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی از مرکز روانپزشکی رازی

هیات رئیسه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با حضور معاون درمان وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در محل مرکز روانپزشکی رازی تشکیل جلسه داد

گالری تصاویر

 

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مدیران این معاونت با حضور در مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی (امین آباد) و بازدید از بخش های مختلف این مرکز درمانی، طی نشستی با مسئولان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و بیمارستان رازی، ضمن اتخاذ تصمیمات اجرایی، حمایت همه جانبه از بیماران اعصاب و روان این مرکز درمانی و نیازمندان به خدمات توانبخشی در مراکز مربوطه را اعلام کردند.

    به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، دکتر " قاسم جان بابایی " و چند تن از مدیران معاونت درمان وزارت بهداشت که از سوی رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و اعضای هیات رئیسه این دانشگاه همراهی می شدند، از امکانات بخش های جدید " ایثار " و " نظام مافی "، بخش های قدیمی روانپزشکی و کارگاه های کاردرمانی و توانبخشی مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی دیدن کردند و از نزدیک، در جریان نیازهای این بخش ها قرار گرفتند.

    سپس، معاون درمان وزارت بهداشت و مدیران بخش های مربوط به امور بیماری ها و نظارت بر درمان این معاونت، در نشست با اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم بهزیستی و مسئولان مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی شرکت کرده و در مورد نیازها و درخواست های آنان، تبادل نظر کردند.

******

بیمارستان توانبخشی " رفیده ۲ " در مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی راه اندازی می شود

    براساس تصمیم اتخاذ شده در این نشست و در راستای گسترش خدمات توانبخشی و پاسخگویی به نیازمندان بیشتر در این بخش، تصمیم گرفته شد تا ساختمان جدیدالتاسیس " ایثار " که توسط یکی از خیران سلامت در محوطه مرکز روانپزشکی رازی ساخته شده است، بعنوان بیمارستان جنرال با گرایش "توانبخشی" در نظر گرفته شود و با الگوبرداری از بیمارستان توانبخشی رفیده که هم اکنون تحت پوشش دانشگاه علوم بهزیستی فعالیت می کند، تجهیز شده و انواع خدمات توانبخشی را به بیماران و نیازمندان جامعه، ارائه بدهد.

    علاوه بر حمایت وزارت بهداشت برای تامین اعتبار لازم جهت تجهیز بیمارستان توانبخشی رفیده ۲ (بخش های ایثار)، با نظر مساعد معاون درمان وزارت بهداشت، تکمیل این بیمارستان با راه اندازی بخش های ICU  و CCU (مراقبت های ویژه) و  تکمیل کادر درمانی و تامین نیروهای متخصص مورد نیاز برای این بیمارستان توانبخشی، پیگیری خواهد شد.

******

بخش های جدید التاسیس " نظام مافی " مرکز روانپزشکی رازی به بیماران حاد اعصاب و روان اختصاص می یابد

     در نشست مسئولان وزارت بهداشت با مسئولان دانشگاه علوم بهزیستی و بیمارستان روانپزشکی رازی، تصمیم گرفته شد تا ساختمان " نظام مافی " و بخش های بستری آن که توسط موقوفه نظام مافی در محوطه مرکز روانپزشکی رازی ساخته شده است، با تامین اعتبار لازم از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت و تکمیل امکانات، به بیماران حاد اعصاب و روان که هم اکنون در بخش های قدیمی این مرکز درمانی بستری هستند، اختصاص یابد.

******

پنج بخش تخصصی مورد نیاز بیماران اعصاب و روان، رسما به مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی (امین آباد) اضافه می شود

     معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای حمایت از متخصصان شاغل در بیمارستان روانپزشکی رازی و همچنین عدم  انتقال بیماران بستری این بیمارستان به مراکز درمانی دیگر برای دریافت خدمات تخصصی، با اضافه شدن پنج بخش تخصصی بصورت رسمی به فعالیت های مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی، موافقت کرد.

    با اضافه شدن پنج بخش " روانپزشکی اطفال، روانشناسی، داخلی، زنان و مامایی، سونوگرافی و رادیولوژی " به پروانه فعالیت بیمارستان روانپزشکی رازی، تعرفه خدمات این بخش ها نیز از سوی موسسات بیمه گر محاسبه و پرداخت خواهد شد.

    مقرر شد که کمبود نیروی متخصص رادیولوژی و آزمایشگاهی نیز با طرح توجیهی به وزارت بهداشت ارائه شود تا مجوز جذب کسب شده و نیاز این بخش ها رفع گردد.

    همچنین با توجه به اینکه هم اکنون هزینه بستری و ارائه خدمات از سوی متخصصان و کادر درمانی به بیمارانی که بیش از ۵۷ روز در بیمارستان روانپزشکی رازی بستری هستند (بیماران مزمن)، طبق قانون از سوی بیمه ها قابل پرداخت نیست، معاون درمان وزارت بهداشت در این جلسه قول مساعد داد تا این موضوع از طریق موسسات بیمه گر پیگیری ، و پرداخت هزینه های کل ایام بستری بیماران از سوی بیمه ها امکانپذیر شود.

    این درحالی است که پرداخت کل هزینه بستری بیماران مزمن که دائما از خدمات تخصصی و مراقبتی مرکز روانپزشکی رازی بهره مند می شوند، به تامین هزینه های آنان و دریافتی های پرسنل شاغل در این بخش ها  کمک می کند.

******

با موافقت معاون درمان وزارت بهداشت، چگونگی اجرای طرح HIS  با توجه به شرایط خاص مراکز توانبخشی، مورد بررسی قرار می گیرد

    اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و مسئولان مرکز روانپزشکی رازی که همگی از اعضای برجسته هیات علمی سه حوزه "سلامت روان، توانبخشی و سلامت اجتماعی " می باشند،  در این نشست، طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد (HIS) را طرحی خوب و در راستای شفاف سازی عملکرد و ثبت اطلاعات افراد فعال دانستند اما مشکلات اجرای این طرح در بیمارستان روانپزشکی رازی و مراکز توانبخشی تحت پوشش این دانشگاه که از شرایط خاصی نسبت به دیگر مراکز درمانی کشور برخوردار هستند را مطرح کردند.

    دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت نیز با توجه به شرایط خاص این مراکز پزشکی – توانبخشی، با بررسی کارشناسی طرح HIS  (طرح قاصدک) و تغییراتی در مفاد آن متناسب با شرایط  بیمارستان ها و مراکز توانبخشی وابسته به دانشگاه علوم بهزیستی موافقت کرد.

   گفتنی است که مشخص نبودن تعرفه بسیاری از خدمات توانبخشی در کتاب تعرفه ها و در پی آن، عدم پوشش بیمه ای این خدمات، نابرابری دریافتی متخصصان غیرروانپزشک شاغل در مرکز روانپزشکی رازی و یا مراکز توانبخشی با متخصصان همان حوزه در دیگر بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور، از جمله مشکلات اجرای طرح HIS  در مرکز روانپزشکی رازی و مراکز توانبخشی است.

 

 

1398/02/22 - ١٦:٢٩ / شماره خبر : ١٤٣٠٢ / تعداد نمایش : 195

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دانشگاه علوم بهزیستی...تماس با دانشگاهگروه های آموزشیمراكز درمانيمراكز پژوهشينقشه سایتکتابخانه و مرکز اطلاع رسانی

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved. دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی