نام: عباس طاهری سمت: سرپرستار بخش اورژانس تحصیلات: کارشناسی پرستاری تلفن: تلفن داخلی: 530 ایمیل: abb.taherimonfared@uswr.ac.ir فایل رزومه PDF
کتابچه اختصاصی واحد:
دانلود فایل PDF کتابچه
واحد کارشناس سمت تلفن داخلی
آقای عباس طاهریسرپرستار394
خانم سمیه زنگیکارشناس مدارک پزشکی395
خانم اعظم مکیمسئول پاراکلینیک340
خانم فاطمه قربانیمددکار588
آقای حامد رضاییروانشناس588
آقای سعید دلیرحسابدار395

 

بخش اورژانس در قسمت جنوبی مرکز روانپزشکی رازی و در محدوده ورودی درب اصلی بیمارستان واقع شده است. ریاست بخش اورژانس در حال حاضر بر عهده سرکار خانم دکتر فاطمه‌سادات باطنی و سرپرستار این بخش جناب آقای عباس طاهری می‌باشد.

 

 پرسنل بخش اورژانس متشکل از:

 

20 نفر پرسنل پرستاری (پرستار و کمک‌پرستار)

پرسنل پذیرش و صندوق 6 نفر

پرسنل انتظامات 3 نفر

روانشناس 1 نفر

مددکار 1 نفر

پرسنل خدمات 5 نفر  

منشی پزشکان درمانگاه 2 نفر

و همچنین متخصص‌های روانپزشکی، دستیاران روانپزشکی سال اول، دوم، سوم و چهارم که بر اساس برنامه تعیین شده انجام وظیفه می‌نمایند.

 

 بخش اورژانس شامل قسمت‌های ذیل می‌باشد:

 الف: سالن انتظار (سالن اصلی) مراجعه‌کنندگان که شامل اتاق‌های:

واحد تریاژ بیماران: تمامی بیماران در بدو ورود توسط پرستار متبحر تریاژ الکترونیکی می‌گردند و مانیتورینگ، چک علائم حیاتی، بررسی‌های اولیه و سطح‌بندی آن‌ها انجام می‌شود.

واحد پذیرش و صندوق: در این قسمت کارهای مربوط به پذیرش و پرونده بیماران بستری و خدمات ارائه شده به بیماران سرپایی و.... انجام می‌شود.

اتاق ویزیت پزشک: کلیه بیماران پذیرش شده در تمامی روزها (بجز پنج‌شنبه‌ها و روزهای تعطیل) از صبح تا ظهر توسط متخصص روانپزشکی ویزیت و تعیین تکلیف می‌شوند. در شیفت بعد از ظهر روزهای کاری و تمامی ساعات روزهای تعطیل، ویزیت بیماران توسط دستیاران ارشد انجام می‌شود.

اتاق تزریقات ایمن: تزریقات بیماران در این اتاق انجام می‌گردد.

 

 ب: بخش تحت نظر اورژانس:

کلیه بیماران بعد از تریاژ، توسط روانپزشک ویزیت می‌شوند و پس از تشکیل پرونده در اورژانس تحت نظر بستری می‌گردند (بیماران بستری کمتر از 12 ساعت به بخش‌های مربوطه منتقل می‌شوند) .

بخش تحت نظر اورژانس دارای 5 عدد تخت بستری مصوب می‌باشد.

ج: درمانگاه اورژانس شامل خدمات ذیل می‌باشد:

ویزیت فوق‌تخصصی اطفال

ویزیت متخصص نورولوژی

نوار عصب و عضله

نوار مغز

ویزیت متخصص داخلی

اتاق روانشناسی و مددکاری

بخش اورژانس در طول 24 ساعت شبانه‌روز آماده ارائه خدمت به مراجعه کنندگان و بیماران محترم می‌باشد.

 

 

چارت سازمانی واحد اورژانس:

 


 

چشم‌انداز سازمان واحد:

مدیران و پرسنل متعهد و توانمند اورژانس در تلاش هستند که این واحد به عنوان جامع‌ترین و برترین واحد در زمینه ارائه خدمات سلامت روان معرفی شود.

 

 

کلیه بیماران در بدو ورود به بخش اورژانس توسط پرستار تریاژ، سطح­بندی و فرم تریاژ الکترونیکی تکمیل می­گردد، سپس بر مبنای سطح تریاژ بیماران به ترتیب اولویت­بندی، جهت ویزیت روانپزشکی به اتاق ویزیت راهنمایی می­شوند.

بعد از ویزیت در صورتی ­که بیمار نیاز به بستری نداشته باشد با نسخه دارویی پزشک معالج و دریافت آموزش­های لازم از سوی پرستار تریاژ به صورت سرپایی ترخیص می‌گردد و در صورتی­که طبق نظر روانپزشک نیاز به بستری بیمار باشد، بیمار جهت ادامه درمان در اورژانس تحت نظر بستری می‌گردد و خانواده جهت تشکیل پرونده بستری به واحدهای پذیرش و مددکاری ارجاع داده می­شوند. در طول مدت زمان حضور بیمار در اورژانس تحت نظر، بیمار علاوه بر دریافت دستورات دارویی خود، به طور منظم در تمامی ساعات شبانه‌روز توسط دستیاران ارشد آن کشیک ویزیت می­گردد و بیمار در اولین فرصت جهت ادامه درمان به بخش‌های بستری منتقل می‌گردد.

ویزیت فوق‌تخصصی اطفال در روزهای چهارشنبه برای نوبت صبح (با هماهنگی قبلی) دایر می‌باشد.

   دانلود فایل : دستورالعمل اورژانس.pdf           حجم فایل 1212 KB